By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Vavavoom – když je parfém povýšen na umění

Hledáte-li něco trochu jiného, pak jste tu správně...

Nechodím na moc tiskových setkání a konferencí, bohužel není čas, ale tuhle jsem si ujít nenechala. Parfémy Andyho Tauera ztělesňují umělecké dílo, které můžete nosit každý den. Jsou to objekty, jež k vám promlouvají jazykem vůní; probouzejí vzpomínky a emoce. Stejně tak zapůsobilo i setkání. Bavil mě nejen příběh, který se za úspěchem parfémů skrývá, ale i to, jak o něm jejich autor hovoří. 

VAVAVOOM_Campaign_foto_Bara Prasilova_2

Vůně značky Tauer Perfumes jsou vzácné. Můžete je najít po celém světě, ale pouze v těch nejlepších parfumeriích orientovaných na haute parfumery a v limitovaném množství. Je to svět Andyho Tauera. Právě on stojí za značkou Tauer Perfumes. Jeho parfémy jsou zcela svébytnými kreacemi, vytvořenými za použití těch nejkvalitnějších ingrediencí. V každé kompozici je patrná inspirace přírodou, místy a lidmi (od saharské pouště až po kovboje z Texasu).

Vavavoom_Tauer Perfumes_Jonas Kambli_portrait4

 

Andyho laboratoří je jeho byt v Curychu, kde míchá formuli za formulí, dokud nedocílí požadované podoby a vyznění. Jako naprostý samouk se do tvorby parfémů pustil v roce 2005 a využil jak své profese chemika, tak záliby ve výtvarném umění. Dle svých slov si v kreativitě limity neklade.

Vavavoom_Tauer Perfumes_Jonas Kambli_Majestic Tuberose_100g_390 CZK

“K vytvoření nádherné vůně potřebujete absolutní svobodu. A rovněž čas. A také ty nejkvalitnější dostupné ingredience. To je celá záhada tvorby dech beroucích parfémů.”

Své parfémy tak komponuje jako malířská díla, s kontrastem světla a stínu, hebkosti i hrubé textury, přísně lineárními tahy vyváženými jemností oblých. Spojuje je jednotný podpis, tzv. “Tauerade”, akord několika charakteristických složek.Vavavoom_Tauer Perfumes_Jonas Kambli_Solar Ingineer_100g_390 CZK

Svět vůní začal Andy Tauer objevovat prostřednictvím přírodních ingrediencí. Díky esenciálním olejům, pryskyřicím a botanickým extraktům postupně trénoval svůj čich a každý jeho parfém je řemeslně komplexní, intenzivní a s dlouhou výdrží. Jeho výtvory jsou bohaté na vzácné přírodní složky, které se prolínají s moderními molekulami. Přírodní ingredience pocházejí z celého světa, jako kadidlo ze Středního východu, indický extrakt z tuberózy či francouzské růže.

Vavavoom_Tauer Perfumes_Jonas Kambli_Phi Une Rose de Kandahar_EDP_50ml_4100 CZK

Vyvíjení vůně pak může trvat celé roky. Autor začíná psát každou formuli na čistý papír. Zaznamenává své parfémové fantazie, každá vůně představuje nové prožitky. Uplyne mnoho týdnů, než správně vyvážená kompozice najde svou cestu do ikonického flakonu. Andy Tauer vyrábí své parfémy s velkou vášní v malých nákladech a jeho rukama projde každý flakon. Stejně jako parfémy jsou i ony, s podobou originálních pětiúhelníkových lahviček inspirovaných art deco, vyráběny ručně v Evropě.

 

 

 Vavavoom_Tauer Perfumes_Jonas Kambli_No 2 Lair du Desert Marocain_EDT_50ml_3250 CZK

 

V parfumerii VAVAVOOM najdete zatím pět vybraných vůní v koncentraci Eau de Toilette, Eau de Parfum nebo jako čistý parfém na olejové bázi, tzv. Attar, a dále čtyři druhy ručně vyráběných glycerinových mýdel. Ceny parfémů se pohybují mezi 3 250 a 4 100 Kč za 50 ml.

VAVAVOOM_Interior_web8

 

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje:

Vydáno: 13.6.2018 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • d2360e3b5703be2b46cd16efb12a6f07 Bad hair day aneb zná to každá z nás… Ten den, kdy se vzbudíte a s vlasy nejde udělat ale absolutně vůbec naprosto zcela nevyhnutelně nic? Naštěstí tato sezóna přeje kloboukům, čelenkách a šátkům. Což je v tomto případě výhra😊 Šátek lze použít na „sto[číst více]
  • uvodni   Čtvrtý ročník charitativního happeningu s názvem TERIBEAR HÝBE PRAHOU aneb Prima den s medvědem, proběhne od čtvrtka 6. 9. do soboty 15. 9. 2018 na vrchu Vítkov, poblíž Národního památníku. Desetidenní charitativní nonstop happening pořádá Nadace Terezy Maxové dětem. Loni ji podpořilo přes 12 000 lidí.[číst více]
  • milano foto uvodni nahledova Sezona fashion weeku je v plném proudu! A já mám obrovské štěstí, že se tohoto „módního cirkusu“ díky své práci v magazínu Harper’s Bazaar mohu zúčastnit. Po tom českém Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku přišla řada na Miláno a nejnovější kolekce[číst více]

 Wishlist