By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Odhaleno! Gabriela Peacock zná tajemství vnitřního zdraví pleti

Poznejte zaručené BoBo tipy, jak díky zdravému jídlu mít nádhernou a zářivou pleť.

Pokud je vaším cílem pleť bez jakýchkoli nečistot, tmavých kruhů nebo vrásky, asi vás zklameme. Pomocí jídla ale můžete docílit pleti zdravé a zářivé, stejně jako vašeho zdraví, protože jídlo dokáže léčit.

 

gabina clanek plet

@lorealmakeup

 

Konzumace vysokého množství zpracovávaného, rafinovaného nebo jídla s obsahem cukru může ve vašem těle způsobit zánět, který vyústí v zanícené póry, suchou i naopak přemaštěnou pokožku. Třikrát za rok se proto vyhněte kofeinu, mléčným produktům, cukru a alkoholu po dobu pěti dní. Pomůžete tak svému tělu proti předčasnému stárnutí a ulevíte játrům. Čaj a kávu nahraďte bylinnými čaji, jako třeba citrónovo-zázvorovým, kopřivovým, pampeliškovým nebo fenylovým.

 

gabina clanek

Obecně se snažte snížit příjem alkoholu a jeho konzumaci „schovejte“ na dovolené a zvláštní příležitosti. Alkohol zabíjí mozkové buňky a poškozuje játra, což ovlivní vaši pleť. Dokonce i nízké hladiny alkoholu skutečně ovlivní vaši náladu i spánkové cykly – a opravdu vám neprospějí.

 

gabina clanek

 

Zvyšte obsah zkonzumovaného ovoce a zeleniny na minimálně pět dávek denně. Nakupujte potraviny, které obsahují živiny prospěšné pleti – s obsahem vitaminu A, C a E. Pro zlatý jas je skutečně odpovědí vitamin A, který zároveň zmírňuje hluboké vrásky. Spoustu ho najdete v pomerančích a zelenině jako je mrkev, špenát, brokolice a kapusta.

 

gabina clanek

Omega-3 mastné kyseliny nalézající se v rybách jako losos, sardinky a makrela jsou pro zdravou pleť taky důležité. Omega-3 mastné kyseliny jsou součástí buněčné membrány, která pomáhá držet pohromadě buňky pleti. Zdravá buněčná membrána znamená zdravou pleť.

 

gabina clanek

Když se ráno probudíte, vymáčkněte polovinu citrónu do teplé vody, přidejte trochu zázvoru a čajovou lžičku kurkumy. Tento nápoj pročistí vaše játra a nastartuje trávení. Zázvor působí protizánětlivě, což je pro pleť prospěšné. Pokud se snažíte vysadit kofein, právě zázvor jeho energetickou vzpruhu nahradí. Citrón má zásadotvorný a detoxikační účinek.

 

gabina clanek

Zkuste odšťavnit zelené superpotraviny jako kapusta, brokolice a špenát anebo si udělejte smoothie z lesního ovoce, které je napěchované vitamínem C. Stravou bohatou na antioxidanty obsahující všechny tyto živiny pleť získá schopnost se regenerovat, ať už trpíte akné, jizvičkami, prasklými žilkami nebo skvrnami.

 

gabina clanek

 

Mnoho lidí má problém s pšenicí a mléčnými výrobky, což má za následek předčasné stárnutí – jejich příjem se proto snažte omezit. Mléčné výrobky v trávicím traktu působí zánětlivě, čímž startují imunologickou reakci, která může ovlivnit naši pleť. Pokud máte chuť na mléko, vyberte si ořechové. Je naprosto jednoduché: prostě vložte předem namočené a opláchnuté ořechy do mixéru s vodou, rozmixujte je a proceďte. V mžiku promění vaši ovesnou kaši!

 

gabina clanek

 

Spánek je pro zdravou pleť i tělo klíčový. Vypněte svůj telefon a vyhněte se používání telefonu/laptopu/tabletu před spaním. Pro ty, kdo zápasí s nespavostí, ať zkusí na polštář pár kapek levandulového oleje, krátkou meditaci/dechové cvičení před spaním nebo teplou koupel s hořkou solí (Epsomská sůl) – hořčík pomůže tělu se uvolnit.

 

Gabriela a tým

 

 

GABRIELA
PEACOCK

nutriční specialistka
Zdroje:

Vydáno: 4.3.2016 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:


 Wishlist