By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Nejlepší kadeřnické salóny

Láká vás změna účesu, ale stále nevíte, do kterých rukou se svěřit? Tady jsou naše BoBo tipy na nejlepší kadeřnické salony v Praze.

top salony

 

Hledání toho pravého kadeřníka je stejně těžké, jako najít životního partnera. Potřebujete někoho, kdo vám bude rozumět, naslouchat vašim prosbám a problémům, mít na vás čas a někdy se nebát zaexperimentovat. Pokud jste toho svého „prince“ (nebo princeznu) ještě neobjevili, tady je seznam míst, kde ho můžete začít hledat. 

top salony

Libor Šula je zlatíčko! A to nejen proto, že mě seznámil s Hankou, ale hlavně proto, že je prostě strašně fajn chlap! Ale jedno po druhém… Když přijdete do jeho studia na pražském Starém městě, budete se cítit jako doma. Já osobně nechodím ke kadeřníkovi zas tak moc často, takže si pozornost, kterou tu mám, naprosto užívám. A Hanka Meszárosová je prostě poklad! Blonďatá, vtipná a strašně šikovná kadeřnice. Mám to štěstí být v její péči už několik let a rozhodně bych neměnila! Ona jediná totiž toleruje špatnou frekvenci mých návštěv kadeřnických salonů (v průměru jednou za 7 měsíců) a proto mi vždycky vytvoří účes, který roste a stále vypadá naprosto skvěle.

Dušní 6, Praha 1, www.liborsula.cz

cara

top salony

Talentovanou Mirku Hajdovou mám to štěstí znát z práce již několik let. Pokaždé, když si udělá čas na focení do magazínu Harper’s Bazaar, jsem doslova v sedmém nebi. A hlavně mám po starostech, jestli vlasy na focení dopadnou dobře. Mirka je totiž záruka! Záruka nejnovějších trendů, skvělých nápadů a těch nejšikovnějších rukou. Cestuje po světových týdnech módy, žije v Londýně a v Praze, kde ji najdete v historickém centru, v Red Salon. Už jen samotné prostředí vás nabije zcela novou energií. Cool kadeřnické židle, stylové tapety, zrcadla a úžasná místní kavárna jsou jen třešničkou na dortu. A kromě Mirky tu najdete další skvělé kadeřníky. Doporučuji vyzkoušet na vlastní kůži!

Vězeňská 3, Praha 1, www.redsalon.cz

cara

top salony

Lucie Babičková a Craig Hughan jsou mojí srdcovou záležitostí. S Lucií jsem se seznámila, když dělala vizážistku na jednom z focení a naprosto si ji zamilovala. Milá, usměvavá a krásná (nepřeháním!)! Craiga jsem poznala o pár let později. Přijel z Nového Zélandu a naprosto se zamiloval – jak do Čech, tak do Lucie. Společně v Praze otevřeli popkulturní concept studio a nazvali ho Stolen. Kromě perfektních kadeřnických služeb tu tak najdete malý prostor pro české návrháře, místo pro workshopy, relaxaci i inspiraci. A proč jsou tihle dva mojí srdcovou záležitostí? Protože právě Lucie mě před třemi lety nalíčila na svatbu a Craig se mi postaral o ten nejvíc nejhezčí účes. Dodatečně bych jim proto chtěla touto cestou poděkovat!

Radlická 180/50, Praha 5, www.stolensalon.com

cara

top kadernictvi

 

Pokud sledujete bulvární tisk, nebude vám jméno Martina Tyla neznámé. O vlasy se stará Simoně Krainové, Táně Kuchařové a mnohým dalším kráskám, které o jeho šikovných ručičkách moc rády mluví. Pokud vás však tyhle věci vůbec nezajímají, můžu vám prozradit jen to, že je to „pan kadeřník“. Pamatuju si, jak jsem ho viděla na prvním focení. Přišel, učesal a odešel a my nestačili ani pořádně zavřít pusu, jaký to byl koncert! Pokud někdo vlasům rozumí, pak je to Marty. Když zrovna nečeše módní editorialy, netočí reklamy nebo filmy, najdete ho spolu se dvěma malými psíky v útulném kadeřnickém salonu New You v pražských Holešovicích. PS: Tyhle zákulisní informace mám od manžela, který chodí už přes rok k jeho kolegovi Robinovi a nahlas a upřímně uznávám, že ještě neměl tak pěkné vlasy 🙂

Osadní 1474/2, Praha 7, www.newyou.cz

cara

top salony

Když jsem byla mladší, Petra Měchurová byla první kadeřnice, která mi ustřihla ofinu. Možná vám to přijde malicherné, ale pro mě to tehdy bylo něco. A navíc mi styl, který tehdy vymyslela, vydržel dlouhých patnáct let. Na české kadeřnické scéně je Petra ikonou. Na svém kontě má AIPP Grand Trophy – trofej udílenou světovou asociací profesionálního kadeřnického tisku, který  sdružuje 67 odborných kadeřnických časopisů ze 33 zemí, Hairdressing Awards snad ve všech kategoriích a L’oréal Colour Trophy v kategorii Nejlepší pánský účes i Cena veřejnosti. A to je jen zlomek všeho. Již dlouho patří mezi pražskou elitu v oblasti účesové tvorby. A to nejen ona, ale i celý její tým.

Králodvorská 12, Praha 1, www.petramechurova.cz

cara

top salony

S Blankou Haškovou jsem se seznámila před lety při natáčení pro Českou televizi. Energickou zrzku těžko přehlédnete a to nejen díky vlasům, ale hlavně díky jejím schopnostem. Kadeřnický salon s podtitulem „New Style for your Life“ si otevřela v roce 2003 s dalším talentovaným kadeřníkem Honzou Těšíkem. I přesto, že jsem u něj nikdy osobně nebyla, Evě se stará o vlasy již několik let a podle toho, jak moc jí to sluší, myslím, že i zprostředkovaně mohu jen a jen doporučit. Naposledy mi prozradila, že je to jedno z mála míst, kde si pořádně odpočine a hlavně zasměje. Honza totiž kromě toho, že je skvělý kadeřník, má i výborný smysl pro humor! Myslím, že dokonce tehdy přišla a měla ve vlasech schované růžové prameny 🙂 A vypadala skvěle!

Zlatnická 12, Praha 1, www.hairarea.cz

cara

kadernictvi

Když přišlo londýnské kultovní kadeřnické studio do České republiky, musela jsem ho jako spousta jiných vyzkoušet. Jejich tehdy zcela inovativní přístup ke střihům či barvám mě naprosto okouzlil. Bylo mi něco po dvacítce (kulantně řečeno) a naprosto šťastná jsem odcházela s červenými proužky (pochopte, tehdy to byl opravdu žhavý trend :). Dnes už patří v České republice k zaběhnutému fenoménu a to nejen díky Jakobovi Drábovi, který absolvoval akademii střihu v Londýně a specializuje se na dámské i pánské střihy a úpravu vousů.

Dlouhá 741/13, Opletalova 4, Praha 1, www.toniandguy.cz

 

 

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 15.12.2015 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:


 Wishlist