By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Mořské řasy: životabudič pro pleť

česká značka stojí za pozornost

Nenápadné keříky povlávající v moři patří mezi energeticky nejvýznamnější rostliny na světě. Představují vysoce kvalitní zdroj bílkovin, minerálních a stopových prvků a mají ještě spoustu dalších výjimečných vlastností, díky nimž se stále častěji prosazují i v kosmetickém průmyslu. Především pomáhají předcházet stárnutí pleti a příznivě působí i na citlivou pokožku se sklony k dermatitidám.


„Mořské řasy jsou v kosmetickém průmyslu ceněné pro svůj vysoký obsah minerálních látek a stopových prvků, jako jeměď, zinek, chrom, selen, železo, mangan, jód, a také množství některých vitaminů, aminokyselin, proteinů a fytoceramidů. Výjimečné jsou ovšem i jejich hydratační vlastnosti. Příkladem může být malá zelená řasa sametového vzhledu s názvem Codium tomentosum, která se vyskytuje ve Smaragdovém moři v severní Bretani a dokáže přežít i v drsných podmínkách. Přesto, že je cyklicky ponořována a vynořována z vody, a po odlivu vystavována slunci, je schopná se těmto stresům přizpůsobit a zachovat si jemný a sametový vzhled. Svou přirozenou funkci regulovat obsah vody a její rovnováhu je pak schopna zajišťovat i v případě, kdy je ve formě extraktu obsaženém v kosmetickém přípravku aplikována na pokožku. Působí i v rohové vrstvě a zajišťuje tak dlouhodobé zlepšení hydratace pleti,“ vysvětluje Martina Košťálová z české kosmetické společnosti Essenté, která se zabývá vývojem tzv. kosmeceutik, což jsou přípravky na pomezí kosmetiky a farmaceutik.

 

Účinky extraktu z mořské řasy Codium tomentosum

Extrakt je bohatý na sulfatované polysacharidy, kyselinu glukuronovou, cukry, minerály (elektrolyty) a proteiny. Všechny tyto látky mají příznivé účinky na naši pleť.

  1. Sulfatované polysacharidy zvyšují osmotický tlak a udržují vodu v rohové vrstvě. Zároveň vytvářejí film zabraňující dehydrataci.
  2. Kyselina glukuronová zabraňuje zarudnutí a nežádoucímu odlupování pokožky, zvyšuje soudržnost buněk a stimuluje tvorbu kožních lipidů.
  3. Minerály zabezpečují rovnováhu výměny vody mezi kapalným mezibuněčným prostředím a kapalnou složkou buněčných organel.

„Výsledkem působení všech těchto aktivních látek je restrukturalizace kožního mikroreliéfu, kdy je kůže hezky vyhlazená a vypadá mladší. Extrakt z mořské řasy Codium tomentosum se proto přidává do pleťových vod, krémů a masek. Zvyšuje hydrataci, tonus a sycení pleti stopovými prvky, zklidňuje a startuje obranné mechanismy,“ dodává na závěr Martina Košťálová z české kosmetické společnosti Essenté.

Essenté Premium hydratační krém je intenzivní hydratační krém s vysokým obsahem aktivních látek, díky nimž má blahodárné účinky na pokožku. Patří mezi ně především kanabindioly (CBD), zelené mořské řasy (Codium tomentosum), extrakt z Natto (čínského tempehu), bambucké máslo a další. Krém s bohatou texturou zvyšuje pevnost a pružnost pleti, napomáhá regeneraci, viditelně zlepšuje strukturu pokožky a zmírňuje kožní problémy. Obsažené výtažky z mořských řas výrazně přispívají k hydrataci pleti a zmírňují její začervenání. Krém je vhodný pro extrémně suchou, podrážděnou, citlivou, ale i zralou plet. Příjemné voní, snadno se roztírá a nezanechává na pleti mastný film. Můžete jej použít jako denní i noční krém. Koupíte ho za 980 Kč.

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje:

Vydáno: 13.11.2021 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • znacky instagram uvodni Pokud je váš instagram zdrojem nekonečné zábavy a objevování světa posledních módních trendů, virtuálního nakupování nebo třeba nejnovějších módních úletů, pak věřte, že jsme na tom úplně stejně! Chuť nakukovat do světa vysoké krejčoviny, vidět první řady přehlídek, nejnovější instalace,[číst více]
  • doplnky 30 Existují jich desítky… Stylové lodičky, trendy kabelky, náhrdelníky nebo psaníčka… Přesto se však najdou takové, které vás zachrání přesně ve chvíli, kdy to budete potřebovat. A co si budeme nalhávat, zatímco ve dvaceti jsou pro nás nejdůležitější poslední módní trendy[číst více]
  •   Mezinárodní společnost H&M Group byla vyhlášena jedničkou z 250 módních značek v nejnovějším Indexu transparentnosti módy. Ten řadí společnosti podle toho, kolik informací zveřejňují o dodavatelích, politice a postupech dodavatelského řetězce či jejich sociálním a environmentálním dopadu. Módní průmysl[číst více]

 Wishlist