By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Mořské řasy: životabudič pro pleť

česká značka stojí za pozornost

Nenápadné keříky povlávající v moři patří mezi energeticky nejvýznamnější rostliny na světě. Představují vysoce kvalitní zdroj bílkovin, minerálních a stopových prvků a mají ještě spoustu dalších výjimečných vlastností, díky nimž se stále častěji prosazují i v kosmetickém průmyslu. Především pomáhají předcházet stárnutí pleti a příznivě působí i na citlivou pokožku se sklony k dermatitidám.


„Mořské řasy jsou v kosmetickém průmyslu ceněné pro svůj vysoký obsah minerálních látek a stopových prvků, jako jeměď, zinek, chrom, selen, železo, mangan, jód, a také množství některých vitaminů, aminokyselin, proteinů a fytoceramidů. Výjimečné jsou ovšem i jejich hydratační vlastnosti. Příkladem může být malá zelená řasa sametového vzhledu s názvem Codium tomentosum, která se vyskytuje ve Smaragdovém moři v severní Bretani a dokáže přežít i v drsných podmínkách. Přesto, že je cyklicky ponořována a vynořována z vody, a po odlivu vystavována slunci, je schopná se těmto stresům přizpůsobit a zachovat si jemný a sametový vzhled. Svou přirozenou funkci regulovat obsah vody a její rovnováhu je pak schopna zajišťovat i v případě, kdy je ve formě extraktu obsaženém v kosmetickém přípravku aplikována na pokožku. Působí i v rohové vrstvě a zajišťuje tak dlouhodobé zlepšení hydratace pleti,“ vysvětluje Martina Košťálová z české kosmetické společnosti Essenté, která se zabývá vývojem tzv. kosmeceutik, což jsou přípravky na pomezí kosmetiky a farmaceutik.

 

Účinky extraktu z mořské řasy Codium tomentosum

Extrakt je bohatý na sulfatované polysacharidy, kyselinu glukuronovou, cukry, minerály (elektrolyty) a proteiny. Všechny tyto látky mají příznivé účinky na naši pleť.

  1. Sulfatované polysacharidy zvyšují osmotický tlak a udržují vodu v rohové vrstvě. Zároveň vytvářejí film zabraňující dehydrataci.
  2. Kyselina glukuronová zabraňuje zarudnutí a nežádoucímu odlupování pokožky, zvyšuje soudržnost buněk a stimuluje tvorbu kožních lipidů.
  3. Minerály zabezpečují rovnováhu výměny vody mezi kapalným mezibuněčným prostředím a kapalnou složkou buněčných organel.

„Výsledkem působení všech těchto aktivních látek je restrukturalizace kožního mikroreliéfu, kdy je kůže hezky vyhlazená a vypadá mladší. Extrakt z mořské řasy Codium tomentosum se proto přidává do pleťových vod, krémů a masek. Zvyšuje hydrataci, tonus a sycení pleti stopovými prvky, zklidňuje a startuje obranné mechanismy,“ dodává na závěr Martina Košťálová z české kosmetické společnosti Essenté.

Essenté Premium hydratační krém je intenzivní hydratační krém s vysokým obsahem aktivních látek, díky nimž má blahodárné účinky na pokožku. Patří mezi ně především kanabindioly (CBD), zelené mořské řasy (Codium tomentosum), extrakt z Natto (čínského tempehu), bambucké máslo a další. Krém s bohatou texturou zvyšuje pevnost a pružnost pleti, napomáhá regeneraci, viditelně zlepšuje strukturu pokožky a zmírňuje kožní problémy. Obsažené výtažky z mořských řas výrazně přispívají k hydrataci pleti a zmírňují její začervenání. Krém je vhodný pro extrémně suchou, podrážděnou, citlivou, ale i zralou plet. Příjemné voní, snadno se roztírá a nezanechává na pleti mastný film. Můžete jej použít jako denní i noční krém. Koupíte ho za 980 Kč.

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje:

Vydáno: 13.11.2021 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • street style gucci nahledova uvodni Když jsem je poprvé viděla na přehlídce Gucci během milánského fashion weeku (a věřte mi, že je umění zahlédnout boty, když sedíte v páté řadě), zamilovala jsem se na první pohled! Byl to první rok, kdy svoji vlastní autorskou kolekci[číst více]
  • zara uvodni   Letní sezóna se blíží! Pokud jste na tom stejně jako my, pomalu propadáte záchvatům paniky z posledních módních trendů a přemýšlíte, jaké úlovky letos nesmí chybět ve vašem šatníku. Proto jsme za vás nakoukli do regálů velkých módních značek.[číst více]
  • kabelka - zuza straska „Už od prvního ročníku (MBPFW 2014) nosím ledvinku od značky ODIVI návrhářky Ivy Burkertové. Vždycky v ní mám platební kartu, klíče od kanceláře a domova, přenosnou nabíječku a nějaké “painkillers”. Nikdy mi nechybí ani jedna ze sbírky MAC rtěnek, protože[číst více]

 Wishlist