By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Jak se vyhnout ďolíčkům pomocí detoxikace

Gabriely BoBo tipy, jak se takzvané pomerančové kůže zbavíte jednou provždy!

gab_pea_15_05_14_01113 1

Většina žen bohužel ví, co jsou to malé ďolíčky na kůži známé jako celulitida. Vzhledem k tomu, že její výskyt se váže na hormon estrogen, celulitida postihuje pouze tukové tkáně a to na stehnech, bocích či zadku. Jedná se o tukové buňky v podkoží, tedy těsně pod povrchem kůže.

Muže potěší, že celulitida se týká téměř výhradně žen, nicméně nadváha, pasivní životní styl a strava bohatá na cukry a zpracovávané jídlo neudělá službu ani jednomu pohlaví (proto navrhuji, aby ani mužští čtenáři nepřestávali číst!)

Bohužel, způsob, jak rychle spravit celulitidu, neexistuje. Zmírnit faktory celulitidu způsobující a pomoci ji předcházet ale lze. Zásadní roli v tvoření celulitidy hraje lymfatický systém. Pokud je pomalý, tekutina, která by měla odpad odvádět, se kvůli špatné cirkulaci zastaví a tuky a toxiny zůstávají v tkáních. Zdravý a dobře fungující lymfatický systém je v předcházení celulitidě klíčový.

 

celulitida uvodni nahledova

 

Zde je pár Gabrieliných tipů, jak svůj lymfatický systém udržovat v kondici:

Vyvarujte se působení chemikálií, aditiv, cukru a soli

Pokud je vaše tělo přetíženo, jsou přetížena i játra a také lymfatický systém. Konzervanty, chemikálie, aditiva, alkohol a kofein všechny zatěžují váš lymfatický systém, takže se jim vyhněte, jak jen to jde.

Jezte čistou, alkalickou a nezpracovávanou stravu

Konzumujte zásadotvorné potraviny, jako je čerstvé bio ovoce a zelenina, a vegetariánské zdroje bílkovin, jako jsou fazole, ořechy a semena a vyvarujte se přemíře živočišných produktů. Pro někoho může být zajímavá i třídenní čistící dieta sestávající z džusů.

Hormonální rovnováha

Hormony hrají roli v kvalitě pleti; zejména estrogen, který je zodpovědný za její elasticitu a tón. Pokud jsou vaše hormony v nerovnováze, pleť může trpět. Máte-li pochybnosti, Garbriela nabízí řadu potravinových doplňků Balance Me, které by měly vaši hladinu hormonů vyrovnat.

Snažte se zvládat svůj stres

Pokud je naše tělo ve stresu, krev je směřována směrem od kůže, což má za následek nedostatečnou výživu pleti. Zvýšený kortizol tělu nařizuje ukládat tuk, což přispívá k celulitidě. Hluboké dýchání podporuje lymfatickou cirkulaci – a pomůže vám se uvolnit. Zkuste aspoň 5-10 minut denně takto relaxovat.

Pořiďte si multivitamin vysoké kvality

Není jednoduché získat všechny vitamíny z jídla, které jíme. Pěstování a způsob zpracovávání plodin snížily množství jejich živin. Denně pilulku multivitaminu je snadný způsob, jak překlenout rozdíl mezi tím, co naše tělo potřebuje a naším skutečným denním příjmem.

Pravidelně cvičte

Pravidelné cvičení zvyšuje svalový tonus a spaluje tuky. Oboje redukuje celulitidu a eliminuje toxiny.

Hydratace pokožky a masáž kartáčem

Suchým kartáčem masírujte svou pokožku směrem od prstů na noze až k srdci. Tato masáž stimuluje cirkulaci a pohyb lymfy přes uzliny a cévy. Svou pokožku hydratujte přírodními oleji a krémy, jako je kokosový či olivový olej nebo luxusní bio krém.

 

GABRIELA
PEACOCK

nutriční specialistka
Zdroje: archiv

Vydáno: 11.10.2015 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • Miluju boty! Ale to pro vás asi nebude žádná novinka 🙂 Během těhotenství jsem si je oblíbila ještě víc než dřív, protože nákup oblečení je pro většinu žen v tomto období zapovězený (a lehce depresivní), zatímco boty, to je jiný šálek[číst více]
  • Děláte deset věcí najednou, deadliny hoří, do svátků musíte ukončit všechnu rozdělanou práci a potom sháníte dárky na poslední chvíli stejně jako my? Kosmetikou nemůžete nic zkazit. Máme pro vás výběr vánočních edicí a balíčků ve všech cenových úrovních.   Limitovaná černá edice multifunkčního oleje[číst více]
  • Časy kolem nás se mění a přinášejí s sebou nové výzvy. Místo toho, abychom se zaměřovali na vizáž či vztahy, rozhodli jsme se promluvit k moderní ženě Lanvin skrze vůně inspirované přírodou. Pokud máte chuť, vydejte se s námi do zahrad[číst více]

 Wishlist