By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Jak na domácí barvení obočí

jednoduchý návod, jak na to...

V duchu celosvětového trendu Do It Yourself (DIY) si už mnoho žen upravuje obočí doma. Je to pohodlnější a také levnější než návštěva salonu. Aby však byl výsledek stejně dokonalý, je třeba vybrat kvalitní barvy a dodržet správný postup.

„Barvy si vždy vybírejte od prověřené značky s dlouholetými zkušenostmi. Pro barvení obočí můžete zvolit buď klasické barvy, nebo oxidační. Po klasických barvách by měly sáhnout hlavně ženy s řidším obočím nebo citlivou pokožkou, Tyto barvy jsou totiž velmi šetrné, bez oxidantů, a chloupek pouze obalí, aniž by narušily jeho strukturu. Takto nabarvené obočí působí plnějším a hustším dojmem,“ říká Martin Janeček, který v ČR zastupuje značku BeautyLash.cz.

„Druhou skupinou, která se hodí pro domácí barvení řas, jsou oxidační barvy. Jak už z názvu vyplývá, tyto barvy obsahují oxidanty, proto je jejich výsledný efekt mnohem zářivější než u klasických barev. Peroxid vodíku totiž funguje jako aktivátor barvy, který umožňuje barevným pigmentům vniknout hluboko do struktury chloupku. Díky tomu je výsledná barva výraznější a zářivější než u běžných barev na obočí,“ vysvětluje Martin Janeček. 

Barvu máme vybranou. A jak nyní postupovat?

Obočí nejprve odličte nemastným přípravkem a pečlivě osušte. Na jeho okolí pak naneste mastný krém, který pomůže předejít nežádoucímu zabarvení pokožky.

 

Z klasických barev můžete vyzkoušet BeautyLash s veganským certifikátem, které pořídíte ve třech odstínech: černá, hnědá a tmavě hnědá. Obojí koupíte je na www.beautylash.cz za 247 Kč.

 

Barvení krok za krokem, když použijete klasické barvy:

 1. Otevřete tubu Colour Gel (1) a vymáčkněte trochu barvicího gelu do jedné prohlubně plastové podložky. Vezměte štěteček a naneste Colour Gel (1) pomalu a pečlivě na obočí.
 2. Nechte působit dvě minuty, pak barvu pečlivě odstraňte suchou vatovou tyčinkou.
 3. Nyní vymáčkněte Developer Gel z tuby (2) do druhé prohlubně plastové podložky. Naneste Developer Gel (2) aplikační tyčinkou na obočí tak, aby byly chloupky dokonale pokryty od kořínků až po konečky.
 4. Po jedné minutě vše odstraňte vlhkým tamponem. Pokožku kolem obočí dočistěte.
 5. Nakonec očistěte pomůcky použité k barvení. Obě tuby hned po použití pevně uzavřete.

Doporučení: Chcete-li intenzivnější výsledek, vyčkejte mezi 2. a 3. krokem asi 5 minut, aby barva mohla důkladně zaschnout.

Barvení krok za krokem, když použijete oxidační barvy :

 1. Otevřete obě tuby a vytlačte z nich 2 cm Brow Colour a 2 cm Oxi Creme do prohlubně v plastové nádobce. Barvicí tyčinkou míchejte tak dlouho, až vznikne kompaktní pasta.
 2. Pastu precizně naneste kartáčkem nebo barvicí tyčinkou na obočí. Chloupky musí být pastou pokryté od kořínků po konečky. Pokud přetáhnete, barvu z kůže ihned odstraňte vlhkým vatovým tamponkem.
 3. Barvu nechte působit 5-10 minut.
 4. Po uplynutí této doby setřete barvu pomocí namočeného vatového tamponku. Začněte s obočím, které jste barvila jako první. Pokožku kolem obočí dočistěte.
 5. Nakonec očistěte pomůcky použité k barvení. Obě tuby hned po použití pevně uzavřete.

Doporučení: Pokud chcete docílit světlejšího obarvení, zkraťte dobu působení na 2 až 3 minuty. Pro intenzivnější výsledek vyčkejte 10 minut.

 

 

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: ww.pohodarky.cz

Vydáno: 15.12.2020 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

 •   Praha se na jedinou noc stala epicentrem luxusní módy a uvedla exkluzivní show značky Balmain. Ve spolupráci s concept store Pařížská 17 ji představila společnost Luxury Brand Management minulý týden. Na přehlídkovém mole pak několik stovek diváků vidělo kolekci pro podzim a zimu 2019,[číst více]
 •   V duchu svého poslání v oblasti moderního umění a podpory inovativních projektů na poli architektury hostí nadace Fondation Louis Vuitton instalaci Daniela Burena. Ta vznikla v úzkém dialogu se samotnou budovou, kterou navrhl Frank Gehry a jejíž architektura už inspirovala nejednoho umělce. Dílo Observatory[číst více]
 •     Všichni si hráli s autíčkama, žádný muž si ho nenechá jen tak sebrat a každému udělá radost i to velké:-) Jízda cabriem už není nedostupná záležitost. Dnes ho zapůjčíte už za takových 2 000 za den. Půjčit vůz pod[číst více]

 Wishlist