By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

ILLUMINARE – alternativní vlasová show

Petra Měchurová a její Nitě lásky

Největší každoroční událost kadeřnického světa – The Alternative Hair Show – se letos koná ve dnech 9. a 10. října a diváci ji mohou podruhé v historii zhlédnout online. Již 38 let slouží tento pozoruhodný projekt jako inspirující platforma pro výměnu kreativních vizí v oblasti kadeřnického umění a sdružuje vlasové vizionáře z různých koutů světa.

Jeho tvůrce ale kromě mimořádné kreativní energie spojuje také filantropická mise. Tony Rizzo založil The Alternative Hair Show jako charitativní projekt pro pomoc dětem a dospělým trpícím leukémií poté, co na tuto nemoc, která v té době byla ještě málo prozkoumána, zemřel jeho dvouletý syn Valentino. Byl to silný osobní příběh, jež stál u zrodu unikátního kadeřnického projektu, který se ze skromných začátků v Londýně postupně stal nejdůležitější mezinárodní přehlídkou ve svém oboru.

 

Letošní show nese povznášející a tak vypovídající pro potřeby dnešní společnosti název ILLUMINARE (‚Osvětlit‘) a k účasti na ní je mezi vybranými 20 kadeřníky z celého světa pozvána uznávaná česká kadeřnice Petra Měchurová, která se svým týmem představí svou novou kolekci účesů. Kromě toho se Salon Petra Měchurová stal členem dobročinného Alternative Hair Associate Members Club, který aktivně podporuje a finančně přispívá na charitativní účely.

Svou prezentaci na The Alternative Hair Show věnuje Petra Měchurová tématu mezilidských vztahů. Vystoupení nese název STRINGS of LOVE (‚Nitě lásky‘) a je doprovázeno pronikavým monologem, jehož poselstvím je vyzvat diváky k tomu, aby uviděli sílu v propojení. Aby naplnili vazby mezi sebou láskou a dáváním a tím do nich nechali vstoupit světlo. Každý vlas, každý propletený nitěmi pramen v účesech znázorňuje vzájemné spojení lidí a to, jak je v dnešní době důležité, krásné, osvobozující vybudovat to správné propojení a v tom se nabízí řešení pro naši společnost.

 

Barevné prvky v oblečení modelek symbolizují záměrnou odlišnost a unikátnost každého člověka a instalace s nataženými mezi nimi nitěmi současně poukazuje na jejich vzájemnou propojenost. “Vazby mezi lidmi jsou jako neviditelné nitě. Pokud je i přes své odlišnosti uzřeme, začneme vnímat, jak je vše ve světě propojeno. Všichni lidé jsou navzájem propojeni a závisí jeden na druhém, jen to nevnímáme.” Ideou kolekce chce Salon Petra Měchurová inspirovat společnost k tomu, abychom přenesli svou pozornost od sebe směrem k lidem, kteří nás obklopují.

 

Tento koncept organicky navazuje na vizi a misi brandu, který budoucnost salonní vlasové péče vidí v umění se vcítit do skutečných potřeb zákazníků a v individuálním přístupu ke každému z nich. Salon Petra Měchurová spouští nový model brandu, který posouvá hranice kadeřnických služeb a svým přístupem by rádi inspirovali i další poskytovatele služeb v různých oblastech.

 

#PÉČEKTERÁSPOJUJE

 

KREDITY:

Vlasy – Petra Měchurová

Make-up – Hristina Georgievsky

Styling – Tereza Rozalie Kladošová

Hudba&Hlas – Václav Rouček

Choreografie – Angee Rouček

Text – Generation Phi

Video – Marek Jarkovský

Fotky – Vojtěch Veškrna

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje:

Vydáno: 12.10.2021 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • Pokud stejně jako my patříte mezi věčné experimentátorky a vůně rády střídáte, pak vězte, že beauty svět vám má letos na podzim co nabídnout. Věhlasné kosmetické domy se předhánějí v novinkách a zcela upřímně mám pocit, že letos opravdu stojí[číst více]
  • veronika listopad Zdravím Vás u svého art příspěvku! V Praze je teď tolik dobrých výstav, že nevím, co Vám doporučit dříve. A to už vůbec nemluvím o těch světových…  Tohle je můj výběr těch nejsilnějších, které rozhodně stojí za to navštívit! Užijte si[číst více]
  • Mohou vám pomoci, anebo být velice riskantní záležitostí. Když totiž máte jen 5 minut na výrobu svého účesu a použijete špatný suchý šampón, místo nadýchaného stylingu se dočkáte jen zaprášených vlasů. Proto jsme vybraly suché šampóny, se kterými máme zkušenosti[číst více]

 Wishlist