By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Eva a těhotenská kosmetika

Jaké kosmetické vychytávky objevila Eva během těhotenství?

Jak jste si asi všimli, jsem těhotná. Nebylo v plánu otěhotnět tak brzy, ale jsme za to rádi nejen vzhledem k tomu, jaký problém s tím má řada žen v mém okolí.

Když se nad tím člověk zamyslí, tak je vlastně šílené, že si tyhle řádky může za pár let vaše dítě číst. Může se podívat do archivu vašich sociálních sítí a dozvědět se, jaké pocity jeho matka v těhotenství měla. Takže matky, opatrně:-)

Věnujeme se zde tématům, která nás momentálně zajímají, a proto muselo dojít i na těhotenskou kosmetiku. Tělo nastávající maminky musí odolávat celé řadě změn, k nimž kromě hormonálních patří náhlý velký váhový přírůstek. Ve vašem těle to odnáší skoro všechno a čím jste starší, tím samozřejmě hůř. Co tedy během tohoto krásného a současně náročného období používám, abych tělu trochu ulevila?

5P5C5568_II

 

 

Zpevňující krémy proti striím

Ač je #musthave každé těhotné ženy, překvapilo mě, jak málo značek ho vyrábí! Když jsem ho viděla u Rituals, okamžitě jsem po něm sáhla, protože tahle značka mě opravdu baví. Krém zklidňuje pokožku, pomáhá minimalizovat a předcházet striím. Krásně voní po mandlích a rýžovém mléce.


1228

Rituals, 570 Kč

Dalším mým objevem, který jsem dostala a nemohu si ho vynachválit, je Krém na elasticitu od BioAromy. Používá se jak na těhotenské strie, tak i na strie, které vznikly v důsledku náhlých změn hmotnosti. Obsahuje pouze přírodní složky, takže se nemusíte bát, že se k miminku přes placentu bude pravidelně dostávat další dávka škodlivé chemie.

_vyr_97_MXA0078

BioAroma, 655 Kč


 

Olej na masáž hráze pro usnadnění porodu

Během prvního těhotenství jsem ani nevěděla, že něco takového existuje, teď se naopak chystám a očekávám, že vše půjde samo:-)

Na porod se můžete připravit už 6 týdnů před očekávaným termínem. Do běžné péče o tělo po koupeli jednoduše přidejte masáž hráze speciálním olejem. Tkáň hráze se stane pružnější a snadněji odolá tlaku při porodu. Tím prý zvýšíte šanci na porod bez nutnosti nastřižení i rychlou poporodní rekonvalescenci.

Masáž hráze

Saloosolej-na-masaz-hraze

Weleda, 419 Kč

 


 

 

Krása zevnitř

Krásná a zdravá jste především zevnitř. Organismu věnujte zvýšenou pozornost správnou výživou. Většinu potravinových doplňků nesmíte, co ale naopak doporučuju, je občas si dát extra dávku proteinů a silných antioxidantů. Zejména ve třetím trimestru, kdy vám dochází energie, je tohle to správné nakopnutí. Boost me od GP Nutrition pomáhá fyzické a psychické kondici, protože vyrovnává tělesnou biochemii. Je 100% přírodní a nadopovaný fytochemikáliemi, vitamíny a minerály, s extrakty superpotravin a proteinovým práškem vyrovnávajícím krevní cukr. Hlavní ingrediencí je bílkovina hnědé rýže, která působí pozitivně proti stárnutí, na podporu imunity a všeobecného pocitu zdraví. Já si nyní dávám jeden shake denně a cítím se po něm skvěle.

GPBoostMe

Boost me, GP Nutrition, 2 290 Kč

 


Přírodní masky

Když kosmetiku, tak co nejméně chemie. Novinkou na trhu jsou masky Skinfood z čerstvého ovoce. I filozofie značky vychází ze skutečnosti, že správné jídlo pomáhá chránit krásu pleti. Ekologické a trvale udržitelné postupy pěstování jsou tedy pilířem.

fresh_made_cranberry_mask

Skinfood, Sephora, 350 Kč


Konturování tváře

A abychom nezůstali jen u těla, v těhotenství jsem také objevila kouzlo konturování a stínování tváře. Přibíráním, kdy se vám tvář kulatí, si samozřejmě moc atraktivně nepřipadáte. Když ale zvládnete základní triky s konturovací paletkou, hned se cítíte lépe!

Snímek obrazovky 2017-03-07 v 20.48.06

Konturovací paletka Make Up Forever, Sephora


 

Ochranný krém

Právě v těhotenství je největší riziko vzniku pigmentových skvrn, proto byste měla dbát na ochranu pleti kvalitním UV faktorem.

Snímek obrazovky 2017-03-07 v 21.20.25

La Roche-Posay, sprej na obličej 


 

 

 

A příště se zaměřím na to, jak se o své tělo starám mimo kosmetiku, tedy například cvičením…

 

Těším/e se příště

Eva

 

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: Jura Urban, www.urban-jaroslav.cz

Vydáno: 10.3.2017 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:


 Wishlist