By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Den Beauty for Charity vydělal 76.089,- Kč pro děti s handicapem

Gratulujeme Be Charity a Miracle Esthetic Clinic & Spa k úžasné charitativní akci.

_DSC4539

 

Nádherných 76.089 Kč putuje Nadačnímu fondu Be Charity jednak z procedur v Miracle Esthetic Clinic & Spa, Janáčkovo nábřeží 86/7, Praha 5, ale také z příspěvku zdejších terapeutek, které se ten den vzdaly svého platu pro dobročinné účely. Estetická klinika se rozhodla podpořit šestici dětí a jejich rodin z databáze žadatelů nadačního fondu. Částka se rozdělení do poslední koruny, nic nejde na provoz fondu. Anna Margarian, ředitelka salonu, v souvislosti s charitativní akcí říká: „Peníze mohou v tomto případě znamenat pro děti velkou naději. Sama jsem máma a dokážu si představit, jak je naděje v těchto případech důležitá.“ Ze známých osobností se do projektu zapojily herečky Kaira Hrachovcová a Dominika Býmová, modelka Jana Doleželová a samozřejmě zakladatelka Be Charity Barbara Nesvadbová.

O dětech, které platforma Beauty for Charity podpoří

Eliška se narodila v roce 2013 předčasně jako jedno z dvojčat. Kvůli krvácení do mozku, které měla pár dní po narození, je její diagnóza DMO – dětská mozková obrna (spastická diparéza). Potřebuje intenzivní neurorehabilitace.

Nicolka je také narozená v roce 2013 a také předčasně. Má diagnostikovanou dětskou mozková obrnu – díky rehabilitacím se zlepšuje její mobilita i vnímavost a řeč.

Karolínka se narodila v roce 2016 po velmi komplikovaném porodu. Protože byl její mozek bez kyslíku, má dětskou mozkovou obrnu, ke které se přidaly i epileptické záchvaty.

Daniel (narozený 2010) trpí spastickou formou DMO (kvadruparézou), což znamená, že jsou všechny čtyři končetiny ztuhlé a trvale stažené. Má těžkou slabozrakost, astigmatismus, přidala se epilepsie. Při pravidelných rehabilitacích je šance, že bude chodit.

Tadeáš se narodil v roce 2017, ale během první noci měl problémy s dýcháním, přičemž se následně začal pomaleji vyvíjet. V osmi měsících mu diagnostikovali DMO a mikrocefalii.

Adam se narodil v roce 2013 bez známek problémů. V pěti měsících se zjistilo, že se nevyvíjí, po roce mu byla diagnostikována neléčitelná merosin deficitní kongenitální svalová dystrofie. Potřebuje neurorehabilitace, fyzioterapii, péči 24 hodin denně.

_DSC4545

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 8.4.2019 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • Nemáte co na sebe? Pokud v šatníku máte koženou bundu, není co řešit! Tenhle univerzální a nadčasový kousek je vaším věčným a věrným přítelem přesně ve chvílích, kdy stojíte před plnou skříní a nemáte si co obléknout. Spolehlivě se totiž[číst více]
  •   S Nikou jsme se osobně nesetkaly, ale dostáváme spoustu zajímavých materiálů a tiskových zpráv, ze kterých nás nějaká maminka vždy nadchne. Nika Puci založila fundus Eterle, kde si můžete zapůjčit nábytek, nádobí, doplňky a podobně na dětské oslavy, pikniky a jakékoliv další[číst více]
  • Pokud je nějaké pozitivum na zimě, pak jsou to kabáty 🙂 Letošní diktát módních návrhářů jasně velí nedržet se při zemi a vybrat si nápadný kousek. Nejenže bude vypadat skvěle během dne k džínům a teniskám, ale oceníte ho i[číst více]

 Wishlist