By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Den Beauty for Charity vydělal 76.089,- Kč pro děti s handicapem

Gratulujeme Be Charity a Miracle Esthetic Clinic & Spa k úžasné charitativní akci.

_DSC4539

 

Nádherných 76.089 Kč putuje Nadačnímu fondu Be Charity jednak z procedur v Miracle Esthetic Clinic & Spa, Janáčkovo nábřeží 86/7, Praha 5, ale také z příspěvku zdejších terapeutek, které se ten den vzdaly svého platu pro dobročinné účely. Estetická klinika se rozhodla podpořit šestici dětí a jejich rodin z databáze žadatelů nadačního fondu. Částka se rozdělení do poslední koruny, nic nejde na provoz fondu. Anna Margarian, ředitelka salonu, v souvislosti s charitativní akcí říká: „Peníze mohou v tomto případě znamenat pro děti velkou naději. Sama jsem máma a dokážu si představit, jak je naděje v těchto případech důležitá.“ Ze známých osobností se do projektu zapojily herečky Kaira Hrachovcová a Dominika Býmová, modelka Jana Doleželová a samozřejmě zakladatelka Be Charity Barbara Nesvadbová.

O dětech, které platforma Beauty for Charity podpoří

Eliška se narodila v roce 2013 předčasně jako jedno z dvojčat. Kvůli krvácení do mozku, které měla pár dní po narození, je její diagnóza DMO – dětská mozková obrna (spastická diparéza). Potřebuje intenzivní neurorehabilitace.

Nicolka je také narozená v roce 2013 a také předčasně. Má diagnostikovanou dětskou mozková obrnu – díky rehabilitacím se zlepšuje její mobilita i vnímavost a řeč.

Karolínka se narodila v roce 2016 po velmi komplikovaném porodu. Protože byl její mozek bez kyslíku, má dětskou mozkovou obrnu, ke které se přidaly i epileptické záchvaty.

Daniel (narozený 2010) trpí spastickou formou DMO (kvadruparézou), což znamená, že jsou všechny čtyři končetiny ztuhlé a trvale stažené. Má těžkou slabozrakost, astigmatismus, přidala se epilepsie. Při pravidelných rehabilitacích je šance, že bude chodit.

Tadeáš se narodil v roce 2017, ale během první noci měl problémy s dýcháním, přičemž se následně začal pomaleji vyvíjet. V osmi měsících mu diagnostikovali DMO a mikrocefalii.

Adam se narodil v roce 2013 bez známek problémů. V pěti měsících se zjistilo, že se nevyvíjí, po roce mu byla diagnostikována neléčitelná merosin deficitní kongenitální svalová dystrofie. Potřebuje neurorehabilitace, fyzioterapii, péči 24 hodin denně.

_DSC4545

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 8.4.2019 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • Balíte kufry, plánujete výlety a těšíte se na nové zážitky. Ale víte, s jakými pocity odjíždí na dovolenou vaše kniha? Třeba se od loňska bojí vaší svačiny nebo je smutná, že stráví celou dovolenou v kufru. Knižní secondhand Knihobot přináší několik rad,[číst více]
  • eva street style uvodni   Znáte ten pocit, že si něco obléknete, a pak se necítíte celý den dobře, protože to prostě nejste vy? Tenhle ten outfit jsem naopak já na 100% – oblíbené volné kalhoty s nízkým sedem, ve kterých se cítíte skvěle, jedna[číst více]
  •   Konečně i u nás vznikají spolupráce, o kterých můžou mluvit jinde ve světě… „V interiéru klenotnictví bylo naším cílem vytvořit co nejvíce smyslové prostředí. Chceme, aby lidé, kteří vstoupí, zapomněli na sebe a užívali si jedno magické překvapením za[číst více]

 Wishlist