By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Bobo objevuje: renomovaná dětská kosmetika Sophie La Girafe

I vaše dítě chce být hýčkáno ve své luxusní spa..

Mé děti si jsou prý strašně podobné. Říkám prý, protože já klasicky jako každá matka podobnosti žádné a s nikým nevidím… (Mimochodem, čím to je? Že ty děti vidíme 24/7, známe je nejlépe a nemáme ten odstup? Nic jiného mě nenapadá. Pokud to víte, tak mě informujte :-)) I když jsou si tedy (velmi) podobné, Adrianek je typický kluk. Hromotluk, valibuk s chlapským postojem a velkou rukou, co skály bude lámat. Anička je zase typická holčička. Je to miminko, u kterého není pochyb, i když je oblečena v neutrálních barvách. A zajímavé je, jak její křehkost působí i na mě! A jako holčička zaslouží zkoušet vybrané, o něco lepší, dražší krémíky. Ano, v lecčems to mají ženy jednodušší…
IMG_4870-1
IMG_4882-1

Kosmetika Sophie La Girafe má oproti ostatním dětským kosmetikám „exkluzivní“ design. Tedy na mě tak působí. Díky oblíbené žirafce Sophie je nám jasné, že je určena pro děti, ale jinak tyto elegantní bílé tuby zapadají krásně vedle kosmetiky mé. Když se podíváte na jejich stránky, zjistíte, že za poslední roky získala tolik cen, že bychom těžko hledali konkurenci. Zakladatelka Jonna Jalkanen pracovala jako beauty editorka pro časopis Elle či jako manažerka Dior parfémů. Tihle lidé se vyznají, že, Lucie….:-)

Kosmetika je vyvinuta pro miminčí pokožku. Takže by měla být ta nejcitlivější, nejjemnější, ale můžeme ji používat samozřejmě i my. Moje pleť to například ocení, protože ji mám velmi citlivou a značky využívající hodně chemie mi nevyhovují. Je veganská, bez obsahu alergenů, bez bylin, které mohou nejen dětem působit alergie (heřmánek, měsíček, řimbaby…); jemná přírodní vůně bez vonných alergenů. Připomíná mi mandle, ale ty stejně jako jiné ořechy či lepek neobsahuje, takže je to pouze můj pocit.

Co jsme tedy zkusily? Body Lotion, které je hutné a dobře se vstřebává. Olejíčku dávám pár kapek do koupele a Anička je pak krásně hydratovaná a navíc společně s mýdlem napomáhá řešit projevy seboroické dermatitidy (zjemňuje a usnadňuje odstraňování odumřelých kožních buněk a mazu z pokožky hlavy). Tekuté mýdlo je hutné, stačí ho malinko (mimochodem nemám ráda ty, co nahnete lahvičku a vyleje se vám do ruky třetina). Na zubní pastu si Anička ještě počká, ale z té jsem nadšená. O moc takových, které neobsahují přesně to, co nemají, totiž nevím.

Ze špatného počasí měla Anička načervenalé tvářičky, takže momentálně zejména oceňuji SOS Cream Face and Body, který mažu dětem na obličej a chrání je před větrem a kolísáním teploty. A když už jsem to tedy zmínila, co by dětská kosmetika obsahovat neměla? Složky, které mají jasnou stopku, jsou syntetická barviva a oleje, GMO (geneticky modifikované organismy), nanočástice, komponenty živočišného původu, lanolin, parabeny, ftaláty, chlor, sodium lauryl sulfát, sodium laureth sulfát, triclosan, propylenglykol, benzobarbital a phenoxietanol. Tato naopak obsahuje lístky bio bílého čaje, který posiluje miminčí pokožku, bio levandulový výtažek, který zklidňuje a uvolňuje a vyživující bio oleje z meruňkových jader a jojoby… Tak namažte! : )

IMG_4880-1

K dostání ve Fann parfumeriích, ceny za výrobky se pohybují mezi 500-600 Kč.
SLGBabyBodyLotion
SLGBabyHairBodyWash SLGBabyOil SLGBabySosCream

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: eva

Vydáno: 26.1.2018 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:


 Wishlist