By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Gabriela Peacock: 5 zázračných pleťových masek přímo ze spíže

Čistě přírodní masky a každá jen ze tří přísad? Jaké jsou top současné ingredience podle Gabriely

Jestliže je vaše pleť po zimě trochu mdlá, ke změně a rychlému zkrášlení vám bude stačit projít vaše kuchyňské skříňky. Našich pět zcela přírodních, supernabitých receptů totiž pleť nejen rozjasní, stáhne i zregeneruje, ale vytáhne z ní jen to nejlepší. Každá se aplikuje přibližně na 8-10 minut, než se jemně smyje pomocí teplé vody a žínky.

 

Uhaste žízeň suché pleti

Snímek obrazovky 2017-04-12 v 15.45.25

Ingredience:

 

 • Polovina velmi zralého avokáda, rozmixované
 • 2 polévkové lžíce manukového medu
 • 1 lžička kokosového oleje

 

Trávit dlouhé a šedé měsíce pod ústředním topením si na pleti vybere svou daň – ta zůstává suchá, šupinatá či dehydrovaná. Naše výživná maska je tím správným řešením. Avokáda obsahují hodně draslíku – známého také jako minerál mládí – a dodají vaši pleti tolik potřebný jas. Manukový med je přírodní zvlhčovač, do pleti tak jemně přitáhne vláhu, a konečně kokosový olej obsahuje velmi účinné triglyceridy podporující obnovu kolagenu.

 


 

Rozjasněte mdlou pleť

 Snímek obrazovky 2017-04-12 v 15.45.44

Ingredience:

 

 • Polovina zralé papáji, rozmixované
 • ¼ lžičky citronové šťávy
 • polovina hrnku cukru písek

 

Tropická papája je bohatá na antioxidanty a obsahuje omlazující enzym papain, který štěpí peptidy, povrch pokožky tak zbaví odumřelých buněk a pleť rozzáří. Vitamín C a kyselina citrónová se postarají a nežádoucí pigmentaci a tmavé skvrny, zatímco cukr jemně pokožku obrousí a provedete-li jemnou masáž, zlepší i cirkulaci.

 


 

Zklidněte citlivou pleť

Snímek obrazovky 2017-04-12 v 15.45.16

Ingredience:

 

 • ½ hrnku ovesných vloček
 • 1 polévková lžíce manukového medu
 • 2 polévkové lžíce bílého jogurtu

 

Pokud trpíte citlivou pletí, která nelibě nese změny počasí, jsou ovesné vločky ve vaší spíži nutností číslo jedna! Jejich vysoký obsah saponinu z nich dělá velmi jemný čistič, lipidy a bílkoviny zase fungují jako zklidňující prostředek obnovující přirozenou ochrannou bariéru pleti, zmírňující jak svědění, tak zánětlivost. Silné antibakteriální vlastnosti medu se zase postarají o potenciální spouštěče alergií a konečně jogurt zklidní jakkoli podrážděná místa – je to zkrátka kombinace číslo jedna.

 


 

Zmírněte otoky

 Snímek obrazovky 2017-04-12 v 15.45.04

Ingredience:

 

 • 2 lžičky (1 čajový sáček) lístků zeleného čaje
 • 1 lžička kakaového prášku
 • 2 bílky

 

Odulá či oteklá pleť může být znakem ne zcela spokojeného trávicího traktu. Zelený čaj pomůže stimulaci pomalého zažívání, ale zbylé lístky můžete použít i na povrchu – jako pleťovou masku, která zmírní namáhanou, oteklou pleť. Právě kofein v nich obsažený pomůže proti otokům, smíchejte tak lístky s kakaovým práškem, který obsahuje velké množství polyfenolů působících jako antioxidant a chránící před předčasným stárnutím. Směs ušlehejte s bílky, které stahují a postarají se tak o menší póry a vypjatou pleť.

 


 

Podejte si problematickou pleť!

Snímek obrazovky 2017-04-12 v 15.45.35

Ingredience:

 

 • ¼ hrnku jahod, rozmixované
 • 2 polévkové lžíce jablečného octa
 • 1/2 lžičky skořice

Pokud trpíte akné a zanícenými póry, rozhodně nebudete chtít vaši pleť zásobit přípravky plné chemie, které ji mohou ještě zhoršit. Jahody jsou nabité kyselinou salicylovou – ozkoušeného a ověřeného prostředku v boji proti akné, který čistí póry a předchází jizvičkám. Jablečný ocet (Apple Cider Vinegar, i.e. ocet z jablečné šťávy) je všestranným zdravotním zázrakem a zejména vhodný pro problémovou pleť, protože navrací přirozené pH a zmenšuje póry. Zároveň obsahuje kyselinu alfa-hydroxylovou, která pomáhá slupovat odumřelé kožní buňky. Skořice se postará o nežádoucí bakterie a výsledkem je maska, která skutečně míří do černého.

 

 

 

GABRIELA
PEACOCK

nutriční specialistka
Zdroje: archiv

Vydáno: 14.4.2017 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:


 Wishlist