By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

5 chyb, které děláme při nákupu nového make-upu

Prozradíme vám naše BoBo tipy, díky kterým si už nikdy nekoupíte špatný odstín.

make-up chyby

@sephora

 

Nákup nového make-upu je stejně důležitý jako nákup uměleckého díla! Přece jenom se na něj budete pár měsíců dívat… A když ne přímo vy, tak ostatní určitě ano! Nebudu chodit kolem horké kaše a bez okolků přiznám, že mám opravdu velký podíl na řadě špatných rozhodnutí, kdy moje pleť přecházela z odstínů pomeranče až po karamel. Vy dnes v mých stopách rozhodně chodit nemusíte… stačí dodržet pár základních pravidel. 

Tady jsou:

make-up chyby

Obchodní domy, parfumerie nebo letištní terminály (kde já velice ráda nakupuji jakoukoliv kosmetiku) nemají zrovna to nejlepší osvětlení, což může absolutně zkreslit váš odstín pleti. Opravdu nesčetněkrát se mi stalo, že jsem při čekání na další let impulzivně nakupovala a pak jen posílala lahvičky dál mým snědším nebo bledším kamarádkám. Takže pokud si v prodejně zkoušíte nový odstín make-upu, korektoru nebo tvářenky, jděte co nejblíže k oknu a využijte denní svit, který nezkresluje. Pokud to není v obchodě možné, požádejte obsluhu o pár vzorků a všechny otestujte doma na denním světle.

make-up chyby

Abyste mi rozuměli… nákupy na internetu miluji. Je to jako kouzlo, stačí kliknout na pár kláves a za pár dní před domem stojí messenger s vytouženou zásilkou. Bez starostí nebo běhání po obchodních centrech. Pokud však jde o nákup make-upu, nejde zrovna o nejlepší způsob. Výjimkou je samozřejmě nákup produktu, který již máte vyzkoušený, ale v případě nového kousku berte v úvahu následující: každý monitor (nebo hůř, obrazovka telefonu) je jinak nastaven. Co vy vidíte jako světle béžovou, já klidně mohu vidět jako karamelovou. Je opravdu jenom malinká pravděpodobnost, že se do svého odstínu trefíte.

make-up chyby

Nové boty, kabelky, kabáty bez rukávů nebo kalhoty ozdobené peříčky – jakýkoliv takový módní experiment naprosto schvaluji. Ponořte se do nových trendů bezhlavě a s odvahou! To stejné ale rozhodně neplatí při nákupu nového make-upu. Ano, naprosto souhlasím, že i kosmetické trendy se vyvíjí a každý rok značky přicházejí s novými a lepšími formulami. Nebojte se je objevovat, ale s rezervou. Než utratíte tvrdě vydělané (a rozhodně ne malé) peníze za nový make-up, pročtěte si o něm pár recenzí. Určitě vám pomohou při výběru.

make-up chyby

Možná se vám to bude zdát jako naprostá maličkost, ale každá modelka vám potvrdí, že nejvíc ji pleť ničí neprofesionální chování některých vizážistů. Používání špinavých štětců totiž může způsobit vážné zdravotní problémy. Abyste se tedy vyhnuli různým infekcím a zánětům pokožky, kdykoliv vám v parfumerii nabídnou otestování výrobku s profesionálním nalíčením, požádejte prodejce o dezinfekci štětců, kterým make-up nanáší. Totéž ale platí i při aplikaci očních stínů nebo rtěnky.

make-up chyby

Několik let jsem já sama dělala jednu zásadní chybu hned na začátku: to, že jsem make-up zkoušela na hřbetu ruky. Až když jsem podobný kousek předvedla na letišti pod odborným dohledem mojí kamarádky vizážistky, vysvětlila mi, že takhle nikdy netrefím správnou barvu. Přece jenom moje ruka má jiný odstín než moje tvář. Proto pokud vyrazíte pro nákup nového make-upu, nebojte si ho vyzkoušet prsty přímo na vaší tváři. V obchodě mají k dispozici i odličovací tamponky, díky kterým ho zase snadno odstraníte.

 

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: instagram, @sephora

Vydáno: 12.1.2016 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • Mé děti už nejsou miminka a já mám radost, že si začínají užívat cestování, které sama tak miluji. Mám také radost, že Češi stále více cestují po naší vlasti. Máme tu tolik krásných míst a leckdo zná lépe pobřeží Chorvatska[číst více]
  •   Kolekce Return to Tiffany dostává mladistvý makeover. Šperkařský dům Tiffany & Co. představil kolekci přívěsků s originálními motivy, které se skvěle kombinují, a pomocí kterých můžete vyjádřit svůj styl, osobnost i náladu. Vybírat můžete z cool nápisů, zábavných symbolů nebo znamení horoskopu.[číst více]
  • cafe savoy uvodni Café Savoy Tohle místo si zamilujete na první pohled! Restaurace a kavárna navazuje na prvorepublikovou kavárenskou atmosféru a její nevšední interiér podtrhuje památkově chráněný novorenesanční strop. Potkáte tu všechny milovníky skvělého designu, kávy i opuletních snídaní (takže rozhodně i nás[číst více]

 Wishlist